Dyskutujemy o mojej książce

Subskrybuj
Powiadom o
guest
94 komentarzy
najnowsze
Najstarsze Najczęściej wybierane
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
5 miesięcy temu

Droga do zakupu książki była zupełnym przypadkiem. Na YT trafiłem na film omawiający przysłowie „a friend in need is a friend indeed” wypowiedziane przez Prezydenta RP.
Obejrzałem poźniej ze dwa filmiki z kanału, tak trafiłem z ciekawości na stronę davezameryki.pl i tam informacje o książce.
Gdy się o niej dowiedziałem na kanale był już 666 filmik więc wolałem najpierw przeczytać, a potem oglądać.
Książka jest niesamowita. Jestem 3 lata starszy od autora i przypomniała mi ona jak faktycznie kiedyś było w Polsce w latach 90’. Czytając polską część doświadczeń myślałem sobie „dokładnie tak było”.
W latach 92/93 do naszej klasy chodził chłopak z USA (przyjechał na rok do babci). Szybko się zakumplowaliśmy, chodziliśmy na wagary na bilard, słuchaliśmy muzyki (dużo rożnego metalu gdy w Polsce większość słuchała Depeche Mode i jakiś pop), włóczyliśmy się po mieście, graliśmy na supernitendo itp.
Dave od razu skojarzył mi się z tamtym kolegą. Pozdrawiam

Marcin
Marcin
7 miesięcy temu

Kiedy można się zapisać na następny nakład, poczytalbym a fajnie się Ciebie słucha, tym bardziej że mój dziadek urodził się w NJ mam jakis dziwny sentyment do tego kraju, chociaż nigdy tam nie byłem i raczej nie będę 😁

Luke Wróbel
Luke Wróbel
10 miesięcy temu

chujowe nie czytałęm

Mariola
Mariola
1 rok temu

Dave, książkę przeczytałam jednym tchem. Napisana lekkim piórem, z dystansem do życia, Polski i Ameryki, jednocześnie bardzo osobista. Autentyczna, prawdziwa. Dziękuję za zaufanie, którym obdarzyłeś Czytelników.

W latach 80-tych myślałam o emigracji z Polski. Wcześniej poznałam życie w Związku Sowieckim, nie chciałam żyć w komunistycznym kraju. Myślałam o dzieciach, których wówczas jeszcze nie miałam - że tam (W Ameryce lub Kanadzie) będzie im łatwiej, lepiej, prościej. Życie napisało inny scenariusz. Zostałam tutaj.
Twoja książka pokazuje jak trudna bywa emigracja (w każdym czasie) i jak ważna dla czlowieka jest jego tożsamość, jak szerokie kręgi zataczają nasze decyzje.

Poza tym lektura utwierdzila mnie w przekonaniu, że większość ludzi ma jedynie 2 podstawowe problemy : mama i tata. Cala reszta problemów to jedynie ich pochodna.

Pozdrawiam

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Książka ciekawa, wzbudzająca różne emocje. Szczera, miejscami zabawna i bardzo osobista.

Dla mnie trochę tak jakbym poznawała inny świat. Moje doświadczenia z lat komuny i wychowanie są zupełnie inne (w pozytywnym znaczeniu:).
Miałam szczęście mieć rodziców i dziadków szanujących się wzajemnie, nigdy nie używających wulgaryzmów i nie bijących nas. Byli pracowici, otwarci na świat i ludzi.
Bardzo doceniam Twoją otwartość i szczerość. Dzięki takim osobom jak Ty poznaję różne oblicza mojego kraju i Stanów. Tak jak napisałeś ja również kocham wszystkie jego odcienie. Masz rację, że w Polsce jest wiele rzeczy, które na co dzień nie doceniamy. Uznajemy je za oczywiste. Dopiero, kiedy wyjedziemy do innych miejsc zaczynamy dostrzegać różnice.
Dziękuję, że podzieliłeś się swoimi doświadczeniami.

Ewelina
Ewelina
1 rok temu

Mind-blowing. To nie jest łatwa książka, wiele razy wpędza w poczucie dyskomfortu. Jednak (a może właśnie dlatego) jest jedną z najcenniejszych książek w mojej kolekcji (o ile mój chłopak mi ją zwróci, bo już ją porwał do Warszawy).
Polecam.

PS Jestem przeszczęśliwa, że udało mi się kupić jeszcze papierową wersje.

Michalina
Michalina
1 rok temu

Książka jest fantastyczna ! Dawid jesteś naprawdę mistrzem ! Nie można się od niej oderwać, przeczytałam w dwa dni, bo byłam ciekawa co na następnej stronie pisze. Polecam ! I ciekawskich zachęcam do kupienia i przekonania się samemu 🙂 Pozdrawiam !

martek Bemiarz
martek Bemiarz
1 rok temu

W książce zawarte jest wiele myśli, które poniekąd pomogły mi spojrzeć na niektóre moje i moich najbliższych sytuacje z innej strony, ze strony osoby trzeciej, co mi bardzo pomogło w codziennych sprawach. Dave również opowiadał swoje historie z ogromem szczegółów, co powoduje, że mamy wrażenie jakbyśmy czytali pamiętnik naszego dobrego kolegi - i to jest ogromna cecha tej książki. Nie chcę się rozpisywać, mogę jedynie polecić ją z całego serca, zarówno do słuchania jak i czytania. Dzięki, Dave za podesłanie książki:)

Last edited 1 rok temu by martek Bemiarz
Kamila
Kamila
1 rok temu

Książka napisana szczerze od serca(zdarzają się w niej literówki ;p) jest bardzo ciekawa, czytanie jej to czysta przyjemność 🙂 no i bardzo prawdziwa, spostrzeżenia autora trafione, chociaż oczywiście czasami żartował za co uwielbiam Dave'a bo nam polakom brakuje luzu i dystansu do siebie.

Michał
Michał
1 rok temu

Świetna książka. Bardzo fajnie się czyta. Świetne spojrzenie na cechy Polaków. Jako prawie rówieśnik Dave czytam jak o swoim wychowaniu z dzieciństwa 😀 Ksiazka zawiera też momenty bardzo zabawne. Śmiałem się w głos czego, często nie robię czytając książki 😜 Czekam na następną twoja książkę Dave 👏

lazar44
lazar44
1 rok temu

Hej dave z ameryki fajna książka dzięki za nią z chęcią ją czytam mam nadzieje że jesteś zdrowy i nie masz korona wirusa a jak tak to szybkiego powrotu do zdrowia

lazar44
lazar44
1 rok temu

Fajna i też fajna lekcja

Alex
Alex
1 rok temu

Ciekawe obserwacje trans kulturowe. Spedzilwm rok w Saint Petersbyrg FL. .... i ... potrafie umiejscowic wiele zdazen z ksiazki w czas pobytu mojewgo w USA. ... umuslnie troche gramatyke jezyka polskiego uszkodzilem... ...aby oddac klimat YT wideoz. Warto kupic... dla kazdego kto byl. Bedzie. Lub jest w USA Ioraz ma kozenie, alby tylko powiazania z kultura w PL. Pozdrawiam . PS. KEEP IT COMMING DAVED. GOOD JOB!

dawid
dawid
1 rok temu

xD

Last edited 1 rok temu by dawid
Magda
Magda
1 rok temu

Książka pokazuje co jest bardzo polskie z punktu widzenia kogoś wychowanego w USA. Nie jest to puste porównanie dwóch krajów bez refleksji ale nie jest to też profesjonalna analiza. Powiedziałabym że to poniekąd poradnik jak spojrzeć na swoje zachowanie z dystansem i zrozumieniem. Uważam że został zachowany dobry balans pomiędzy poważniejszą analizą polskiej kultury a przystępną formą dzięki czemu ta pozycja może być dobrym startem aby później samemu bardziej zagłębić się w wybrane zagadnienia.
Dave zgodnie z tym co o sobie twierdzi faktycznie jest dobrym obserwatorem i to nie tylko tego co dzieje się wokół ale też tego co dzieje się z nim samym. Umie popatrzeć z dystansu na swoje doświadczenia i wyciągnąć z nich wnioski co akurat nie jest bardzo polskie dlatego uważam tą książkę za potrzebną.
Sama treść to doświadczenia autora gdzie jego decyzje rozpatrywane są przez to jak wychowanie wpłynęło na ich podjęcie i czy ktoś z innej kultury zachowałby się tak samo.  
W trakcie czytania czuć typowy humor Dave'a ale zaskoczyło mnie jednocześnie jak intymna jest ta książka. Dave w niektórych doświadczeniach zanurzył się dość głęboko żeby doszukać się istoty problemu. Szczególnie mam tu na myśli stosunek do swojej matki. Pokazuje on też że wiele zachowań jest głęboko zakorzenionych i przekazywanych z pokolenia na pokolenie tak że nie da się ich wyzbyć i nawet jak się postarasz przestać być Polakiem to ktoś ci w końcu i tak wypomni że jesteś bardzo polski. Poruszona jest też mocno kwestia różnic pokoleniowych i jak szybko Polska się zmienia jednocześnie w pewnych kwestach wcale się nie zmieniając. Jednak najważniejsze co według mnie można wyciągnąć z tej książki jest fakt że każdy może na siebie spojrzeć tak jak Dave i zauważyć co w naszym zachowaniu jest polskie a co nie, bo to pozwoli nam uświadomić sobie które cechy jesteśmy w stanie zmienić na lepsze, a które należy po prostu zaakceptować. W końcu bardzo polskie nie znaczy że złe. 
Co do samego wydania to czyta się bardzo dobrze, ale ilość literówek czy przypadkowych spacji jest zauważalna. Co do rysunków mam bardzo mieszane uczucia bo pasowały do treści ale nie wyglądały też zbyt profesjonalnie. Można powiedzieć że były po prostu ok i nie przeszkadzały.

Klaudiusz
Klaudiusz
1 rok temu

Na prawdę świetna książka! Wręcz idealna dla osób, które interesują się kulturą amerykańską (tak jak ja). Pokazuje też codzienność z innej perspektywy, z takiej której większość osób nie miała możliwości doświadczyć. Z całego serca polecam przeczytać tę książkę nawet osobom, którzy nie znają Dave'a, a tym bardziej wszystkim jego widzom.

Last edited 1 rok temu by Klaudiusz
Artur
Artur
1 rok temu

Cześć
David

Z zaciekawieniem przeczytałem twoją książkę.Jest bardzo ciekawa można by powiedzieć auto-biografia z osobistego życia gratuluję,że odważyłeś się
napisać tą prawdziwą różnice między Polską a Ameryką.Tak to prawda można
w niej zobaczyć samego siebie z perspektywy Polaka z podwójnym obywatelstwem to co tam opisujesz jest prawdziwą cechą naszego społeczeństwa mówię o rodakach z Polski.tzn:takie cech jak brak uprzejmości
wobec innych,patrzenie we własne ego liczy się tylko ja i nic więcej?
co do "chamstwa"może to być nie świadomość tego że obraża się innych w koło
to nasza cech narodowa bycie bezpośrednim,Gburowatość,mrukowatość,wynika
to z powodu krytyki której się tak boimy,reakcji drugiej osoby "co powie,jak zareaguje"?Ile rozumów na świecie jest ,tyle jest rozumowania,każdy myśli po swojemu i widzi świat w innych barwach.A USA to nie dla ludzi kraj tylko dla celebrytów i bogaczy.I think life in Poland is hard ,but in the USA it is hard for people.Zrozumiałem już dawno że to nie raj na ziemi.Nazywany policjantem ŚWIATA UNITED STATES OF AMERICA

DZIĘKI DAVE regularnie staram się
oglądać twa filmy video na YOUTUBE jak mam czas w weekendy

20210221_154220.jpg
Emil
Emil
2 lat temu

Ne nadaje sie nawet na rozpałkę.

asdnuisahdui@gmail.com
asdnuisahdui@gmail.com
1 rok temu
Reply to  Emil

biblethump\

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Świetna książka - serdecznie polecam.
Trochę się jej obawiałem bo przecież to Twój debiut, ale wyszła super !

Czyta się lekko i przyjemnie. O dziwo mam wiele podobnych przemyśleń - może dlatego, że dzieli nas tylko rok różnicy (jestem rocznik '85).
Plus za "fizyczną formę" - papier, rysunki itp.

Jedynie co to wprowadziłbym alternatywę dla naklejek (osobiście nie lubię naklejek) - może jakieś pocztówki z USA (też można wykorzystać jako zakładkę - jakby były z autografem to byłaby dodatkowa atrakcja 😉 )?

Pozdrawiam - trzymaj tak dalej !

kocper
kocper
2 lat temu

McGangBang

Jacek
Jacek
2 lat temu

Książka bardzo ciekawa,zabawna i świetnie się ją czytało.Dave masz talent,pozdrawiam

16101349489476254431453720606001.jpg
Last edited 2 lat temu by Jacek
Ratbert
Ratbert
2 lat temu

Dziękuje za książkę w której pokazałeś że w polskich domach przemoc ma twarz, twarz kobiety która znęca się psychicznie nad rodziną. To jest wielkie tabu w polskim społeczeństwie. Z własnego otoczenia znam takie przypadki gdzie kobieta psychicznie znęca się nad rodziną, niestety w tej sprawie nie ma gdzie szukać pomocy bo stereotyp jest taki że to tylko mężczyzna jest tym złym.
jeszcze raz dziękuje i mam nadzieje że skłoni to polskie społeczeństwo do refleksji a w rezultacie sytuacja może się znormalizować tzn będzie mniej przemocy psychicznej

Maciej
Maciej
2 lat temu

To, co na pewno zaskoczyło mnie w książce Dave'a - to z pewnością jego dojrzałość emocjonalna i podzielenie się w niej z czytelnikiem wieloma osobistymi przeżyciami. Nie są to treści typu: "Mieszkałem w USA, robiłem tam to, to i tamto, a później przeprowadziłem się do Polski i widziałem to i jeszcze co innego". To naprawdę głęboka analiza socjologiczna i psychologiczna - Amerykanów, Polaków i samego autora oraz osób, które spotkał na swojej drodze. Dla mnie - miłośnika kultur anglojęzycznych - jest to książka kompletna. Przeczytałem z wielką przyjemnością i niesłabnącym zainteresowaniem. I cokolwiek złego napisałeś Dawidzie o USA - po jej lekturze mam jeszcze większą ochotę zabukować bilet lotniczy i zobaczyć je na własne oczy! 🙂

Iga
Iga
2 lat temu

Super książka, idealna na poprawę humoru i trochę przemyśleń. Oczywiście całość przeczytana głosem Dave'a😂 Polecam i liczę na więcej

Dominika
Dominika
2 lat temu

Czytam... czytam z przyjemnością. I straszno i śmieszno. Prawdziwie. Dzięki Dave!

Paulina
Paulina
2 lat temu

Właśnie zamknęłam książkę - przeczytałam ją w 3 dni, bardzo mnie wciągnęła i super się czytało, jakbym słuchała Twojej opowieści, tak lekko i przyjemnie. 🙂 Zaznaczę jeszcze że od dawna nie przeczytałam nic od deski do deski bo w połowie się znudzę, tutaj było zupełnie inaczej. Dużo się dowiedziałam, książka otwiera oczy w różnych kwestiach. 🙂 Bardzo polecam, to było lepsze niż się spodziewałam.

Last edited 2 lat temu by Paulina
Gabriela
Gabriela
2 lat temu

Świetna książka, uświadomiła mi wiele rzeczy, których sama nie byłabym w stanie wychwycić! Podczas czytania czułam się, jakbym słuchała długiej opowieści doskonałego gawędziarza, który idealnie dozuje komizm i tragedię w swoim monologu. Nie ukrywam, że czekam na następne książki!

Michał
Michał
2 lat temu

I haven't read all of Dave's book yet but it's absolutely amazing! I've never read a book I've related to so much and in Polish!

I'm also polish american and I've met Dave in person a few times. I'm so glad that he published this.

The book is very easy to read, I hear Dave's voice reading it to me. He has such a way of words! Sometimes I had to stop reading because I was laughing so hard!

Even though Dave and I share many experiences he has lived a very unique life and it is so fascinating to read how he lived his life as someone living in two cultures, two worlds.

Highly recommend 🙂

16092580709632762852775859998821.jpg
Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Michał

Można się pośmiać, można popłakać 🙂

Jurek
Jurek
2 lat temu

Przez całe swoje życie mieszkałem w Polsce z Polakami i w ogóle długo nie zastanawiałem się nad naszą kulturą, nie interesowały mnie też inne kultury, czy jakieś różnice. Coś tam mi mówili w szkole, ale kompletnie nie byłem tym zainteresowany.

Dopiero różne wyjazdy i wymiany szkolne na przestrzeni gimnazjum/technikum sprawiły, że zdałem sobie sprawę, że ludzie z innych krajów naprawdę zachowują się trochę inaczej i jak tylko zacząłem się tym tematem interesować to szybko poczułem, że wszędzie dobrze, ale najlepiej  to by było w Ameryce.

W końcu to tak daleko i wiele osób ma marzenia, żeby kiedyś odwiedzić USA (jak ktoś o czymś marzy to najczęściej, żeby wyjechać do upragnionych Stanów, a no i jeszcze młode chłopaki często marzą żeby kupić BMW E36 i nauczyć się driftować). Sporo dzieci nosi koszulki typu „Las Vegas” czy „I love New York”, w USA jest  tyle gwiazd, filmów, a nawet jak gram w strzelanki typu „Call of Duty” to wcielam się w Amerykanów – jednym słowem tam po prostu musi być najlepiej. Tak właśnie zaczął się we mnie rozwijać „my own American Dream”.

Jednak zanim zdążyłem się na dobre podjarać jak to w Ameryce jest zajebiście spotkałem pewnego Amerykanina w Polsce i wiecie co? On mi mówi jak bardzo się cieszy, że mieszka od paru lat w Polsce i w ogóle to on kocha Polskę, i Polska jest najlepsza -  Kurwa co? Jak Polska jest najlepsza? Co ty mówisz człowieku? Teraz widzę jak bardzo Polsko myślałem nawet o tym nie wiedząc. Czujecie to? Jesteś sobie 16 latkiem, który dopiero tworzy swój American Dream i spotykasz jakiegoś pierdolonego Amerykańca, który nie dość, że jest za miły to jeszcze mu się w Polsce podoba. Coś tu kurwa śmierdzi.

Jakiś czas później natknąłem się na twój kanał na yt i po obejrzeniu filmików, gdzie opowiadasz jak się żyje w Ameryce w porównaniu do Polski zrozumiałem, że jednak tamten spotkany Amerykanin nie kłamał. On naprawdę był miły i naprawdę kocha Polskę! Wow! Spadł mi kamień z serca, bo naprawdę gościa polubiłem, ale nie umiałem zrozumieć za co Amerykanin miałby kochać Polskę.

Z twoich filmów naprawdę dużo dowiedziałem się o różnicach pomiędzy tymi dwoma krajami i dzięki temu jestem teraz bardziej wyczulony na kolejne różnice (nie tylko te Polsko Amerykańskie, a również na np.  Polsko Greckie). Zadowolony, że nie tylko nagrywasz, ale też piszesz od razu kupiłem twoją książkę (muszę też przy okazji przyznać, że moim zdaniem za często ją reklamowałeś w swoich filmikach i jak tylko słyszałem, że gadasz o niej w kolejnym filmiku z rzędu to od razu przewijałem ten fragment) i po jej przeczytaniu śmiało mogę powiedzieć, że się nie zawiodłem – to też jest bardzo Polskie, ja się nie ucieszyłem, nie, nie, nie, ja się nie zawiodłem! Czujecie?

Książkę czyta się bardzo dobrze, płynnie i luźno. Skłania ona do refleksji, poszerza horyzont i na pewno pożyczę ją swojej rodzinie oraz polecę znajomym, bo jest to temat, nad którym rzadko się człowiek zastanawia, a pozwala poznać i rozwijać samego siebie.

Jeżeli przeczytałeś całość to bardzo Ci dziękuję, trzymajcie się w te ponure, zimowe dni!

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Jurek

"To też jest bardzo Polskie, ja się nie ucieszyłem, nie, nie, nie, ja się nie zawiodłem! Czujecie?" <3

"Wszędzie dobrze, ale najlepiej to by było w Ameryce." hahahha

Bardzo ciekawy wpis

Magda
Magda
2 lat temu

Przedwczoraj skończyłam czytać "To jest bardzo polskie" . Od początku do końca wydawało mi się, że ja nie czytam tylko słucham Twojej opowieści i różnych spostrzeżeń. Napisane tak, że po przeczytaniu początku to już dalej ma się wrażenie jakbyś był dobrym znajomym. Dajesz się bardzo blisko poznać. "To jest bardzo polskie" jest też bardzo osobiste. A jeśli chodzi o to jak opisane są kwestie wynikające z polskiej kultury po prostu ze sto razy w trakcie lektury sobie człowiek myśli " no u nas tak właśnie jest" albo "tak było".

Ludwik
Ludwik
2 lat temu

Zawsze wiedziałem, że USA kreowane przez Hollywood i nasze wyobrażenie o tym państwie różnią się od rzeczywistości, jednak w tej książce zszokowało mnie jak bardzo jest to różne. Dawid dzięki swojemu dualizmowi potrafi z humorem spojrzeć na obie kultury, wypunktować przywary i wydobyć to z czego możemy być dumni. Obala też całą masę mitów jakie mamy w stosunku do Amerykanów i odwrotnie. Całość napisana jest lekkim językiem i przyjemnym stylem opowieści mimo, że nie raz poruszane są traumatyczne wspomnienia autora.
Przed przeczytaniem tej książki chciałem pomieszkać przez jakiś czas w USA. Teraz już mi przeszła ochota... Najwyżej wyjazd wakacyjny. Dzięki Dave!

Albert
Albert
2 lat temu

Dostałem książkę przed świętami za co bardzo dziękuję, już prawie kończę czytać 🙂 Bardzo przyjemnie się czyta, poruszyłeś dużo interesujących tematów, nie przypuszczałem że tyle w życiu przeszedłeś, nie ma za długich opowieści, wszystko super, czekam na więcej historii z Ameryki.

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Albert

Może przydałaby się książka "To jest bardzo amerykańskie"

Michał
Michał
2 lat temu

Cześć Dave,

Przeczytałem Twoją książkę i uważam, że jest lepsza, niż się spodziewałem. Twoje obserwacje są bardzo wnikliwe. Opisujesz rozmaite fakty dotyczące polskiej rzeczywistości, zarówno te, które znasz z własnych doświadczeń, jak i te, które znasz z relacji swoich rodziców. Fakty te są w zasadzie w pełni zgodne z obrazem Polski, jaki ja znam, a wiem, co piszę, bo mam ponad 50 lat i prawie cały czas mieszkam w Polsce. Tak więc mogę potwierdzić, że nigdzie nie napisałeś o czymś, co w Polsce nie miało lub nie ma miejsca. 

Od powtórnego zaparzania fusów po kawie i szarzyzny lat 90. do polskiego upodobania do cmentarzy i relacji męsko-damskich - wszystko się zgadza.

Z interpretacją tych faktów to już różnie, czasem zgadzałem się z Tobą, czasem nie. Parę razy oceniłeś jakąś rzecz w sposób, który nie przyszedłby mi do głowy, ale już po sekundzie namysłu wiedziałem, że masz rację.

Tak więc ogólne wrażenie z czytania tej książki mam pozytywne; polecam każdemu, kogo interesuje, jak polska kultura wygląda w oczach kogoś z zewnątrz.

BTW, miałbym dla Ciebie pomysł na następną książkę, ale nie chcę się narzucać, więc napiszę Ci tylko, jeśli będziesz chciał, na privie 😉

Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 🙂

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Michał

Ja jestem ciekawa, jaki masz pomysł?!

Dave z Ameryki
Dave z Ameryki
2 lat temu
Reply to  Kamila

Cześć Michał. Dzięki. I bardzo chętnie posłucham jakie pomysły masz. Napisz mi na FB, Insta, albo email. Dzięki

Piotr
Piotr
2 lat temu

Choć mam za sobą raptem 80 stron, książka jest niesamowicie wciągająca i interesująca. Nie pamiętam kiedy ostatnio czytałem coś tak fenomenalnego. Polecam każdemu, zwłaszcza osobom interesującym się poruszanymi tematami. Brawa i pozdrowienia dla Dave’a.

Although I’ve read only 80 pages so far, I can say that book is incredibly addictive and interesting. It must be long time ago since last time I read something as fantastic as that book. Absolutely must-have, especially if you’re interested in mentioned topics. Congrats and greets for Dave.

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Piotr

Wow. To jest recenzja!

Darek
Darek
2 lat temu

Książkę przeczytałem w ciągu 3 dni dziennie po pracy, jako, że nic mnie tak nie wciągnęło od naprawdę długiego czasu jestem z powodu tego bardzo zadowolony. Książka bardzo ciekawa, polecam każdemu niezdecydowanemu i czekam na następną.

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Darek

🙂

Aleksandra
Aleksandra
2 lat temu

Książkę czyta się lekko i w ciągu dwóch dni ją skończyłam. Bardzo fajna lektura, pouczająca i w fajny sposób pokazująca różnice kulturowe. Dla mnie nie była tylko zabawna ale i wzruszająca.

Magda
Magda
2 lat temu

Świetnie napisana książka Dave. Poruszające opowieści o Twoim życiu rodzinnym.
Wiele się dowiedziałam o sobie , o Polsce, o Ameryce. Dobra robota 🙂

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Magda

O sobie. Dokładnie. Czyjeś życie, a człowiek uczy się o sobie

Aneta
Aneta
2 lat temu

Cześć
Książka jest genialna 😀 piękny biały papier czcionka w sam raz i napisane jest tak w moim toku myślenia więc świetnie mi się czytało tą książkę. Polecam wszystkim bo są w książce momenty w których można się pośmiać 😁 Dave mam nadzieje że kiedyś się spotkamy i o sosach pogadamy pozdrawiam.

Lukasz J
Lukasz J
2 lat temu

Dziekuje, dostałem książkę przed wigilia i dałem 14 letniemu synowi pod choinkę, często oglądamy Cię na You tube. Jak przeczyta to Ci powiem, ale się cieszył ze dostał 😉
pozdro

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Lukasz J

Lepiej sam przeczytaj 😉

Tomasz
Tomasz
2 lat temu

Przeczytałem książkę. Jestem bardzo miło zaskoczony. Myślałem, że styl będzie ciężki ale czytało się lekko. Dziękuję za całą wiedzę, którą nam przekazałeś.

IMG_20201228_162732[1].jpg
Jolanta P
Jolanta P
2 lat temu

Hi Dave, sorry ale nie dostalam twojej ksiazki miala byc przed swietami dzis jest 28 grudzien 🙁

Piotr
Piotr
2 lat temu
Reply to  Jolanta P

Przykro nam ze wystąpiła taka sytuacja ,Prosimy o podesłanie reklamacji z numerem zamówienia na sklep@davezameryki.pl abyśmy mogli sprawdzić status przesyłki

Kamila
Kamila
2 lat temu
Reply to  Jolanta P

Możesz napisać tutaj? sklep@davezameryki.pl

I podaj nr zamówienia

Paweł
Paweł
2 lat temu

Dawidzie. Ja właśnie już kończę czytać książkę a czyta się ją swietnie. Jest wiele wątków, które znam z filmików ale też wiele, o których się napewno nie dowiemy z YT. Brawo za odwagę. Mam nadzieję, że napisanie tej książki pomogło ci wyrzucić z siebie cały ten ból jaki dusiles w sobie przez te wszystkie lata i czujesz już wewnętrzny spokój. Życzę ci samych sukcesów i.przede wszystkim szczęścia a życiu.
P.S. Specjalnie piszę do ciebie z małej litery - if you know what I mean 😉

Małgorzata
Małgorzata
2 lat temu

Od dwóch dni czytam Twoja książkę Dawidzie! I robię to z prawdziwą przyjemnością!
Choć są w niej fragmenty smutne a nawet szokujące, to w większości zaśmiewam się w głos 🙂
Dziękuję Ci za podzielenie się z nami swoim życiem, swoimi doświadczeniami i przemyśleniami!! Dziękuję Ci za odwagę.
Wbrew pozorom jest to bardzo głęboka a może nawet filozoficzna opowieść o emocjach, kulturze i życiu. Bardzo trafnie opisujesz sposób traktowania uczniów przez nauczycieli tu w Polsce. Dla mnie w punkt!! Wiem, bo sama pracuję w edukacji.
Zaznaczam sobie niektóre fragmenty, żeby je potem zacytować swoim znajomym i wspólnie się pośmiać 🙂
Super książka! Polecam wszystkim!

To jest bardzo polskie.jpg
Aneta
Aneta
2 lat temu

Cześć,
po przeczytaniu całej książki moja opinia na jej temat jest bardzo pozytywna 😀Po pierwsze super biały papier wiec miło było dla oka po drugie czcionka ani nie za mała ani za duża rysunków było w sam raz i te naklejki bardzo miło. Książka była napisana w moim toku myślenia wiec znakomicie mi się ja czytało i moje pragnie abyś Dave napisał drugą książkę czego oczywiście Ci życzę 😀 czytając tą książkę uświadomiłam sobie,że mamy coś wspólnego z sobą ponieważ we mnie również babcia wpychała jedziecie a dokładnie to zupę mleczną której nie cierpię do dziś fuuuuj. Dziękuje za przekazanie cennych informacji,a wiem że zawsze Dave mówisz prawdę i teraz mam trochę inny pogląd na Amerykę. Ogólnie bardzo polecam wszystkim książkę bo momentami bardzo się uśmiałam a także można dowiedzieć się ciekawostek. Dave zdradzę Ci tajemnicę jak nie ma słońca i jest kiepska pogoda warto wziąść witaminę D 🙂 ja też nie lubię zimna dlatego dzięki Twoim słowom które mnie zmotywowały wyprowadzam się tam gdzie więcej słońca. Bardzo lubię Cię oglądać na yutube i twoja książka jest genialna i mimo tego że spotkały Cię przykre sprawy w życiu jak i mnie podobnie to jest plus taki iż masz mądrość życia której Ci nikt nie odbierze. Jestem dumna z Ciebie że jesteś takim naszym polsko-amerykańskim człowiekiem 😊 i mam nadzieje,że kiedyś spotkam Cię na żywo i sobie pogadamy chociaż by o różnych sosach 😉 dziękuje za książkę jest warta uwagi. To miłego dnia i do usłyszenia.

image.jpg
Igor
Igor
2 lat temu

Skończyłem oatatnio czytać i byłem mocno zaskoczony (pozytywnie). Nie wiedziałem, że Dave ma za sobą tak różne życiowe doświadczenia. Dodatkowo treść książki ma niewiele wspólnych historii z tymi, które można obejrzeć na youtube, więc dla zainteresowanych osób - na pewno warto przeczytać. W książce znalazłem też to, czego oczekiwałem przed zakupem - kultura USA troche bliżej i z perspektywy Amerykanina. Ogólnie "To jest bardzo polskie" jest genialną książką i ciesze się, że mogłem ją przeczytać i poznać Dave'a jeszcze lepiej 😉

Qba
Qba
2 lat temu

Dave przyznam że nigdy nie czytałem tak otwartych zwierzeń. Podoba mi się "swojski" język, czasem wulgarny ale autentyczny. Podoba mi się również Twoja wyobraźnia, w moim przypadku to wentyl dla rozładowania emocji. Znam mało Polek i Polaków mojego pokolenia, którzy nie doświadczyli przemocy w dzieciństwie. Ja również odebrałem edukację domową dopingowaną pasem.
Lubię oglądać Twoje vlogi o kulturach które poznałeś i poznajesz. Nie ze wszystkim się zgadzam ale nie oceniam Cię. Szanuję punkt widzenia każdego wolno myślącego. Obcokrajowiec zawsze będzie malował obraz społeczeństwa i kraju w którym się aktualnie znajduje z dystansem i tego oczekuję zawsze w Twoich materiałach. I jak dotąd nie zawiodłem się również przy książce.

Polecam książkę, szczególnie młodzieży, która chce uderzyć do USA i zapomina co traci w ojczystym kraju.

Gorąco zachęcam do kontynuowania literackiej passy. Może coś więcej o spotkanych kulturach nie tylko w Polska/USA?

p.s. nigdy nie nabrałem się na Twoje żarty. Szkoda że innym musisz mówić że żartowałeś...

Aleksandra
Aleksandra
2 lat temu

Książka, która rozjaśnia ponure, zimowe dni. Gdybym mogła, to dodałabym ją do spisu lektur obowiązkowych! Zawiera w sobie ciekawe spostrzeżenia. Zarówno na temat kultury amerykańskiej jak i polskiej. To wszystko podane w lekkiej formie. Choć bywają też bardziej gorzkie momenty, Dave opisuje życie w pełnej krasie i chyba właśnie to mnie ujmuje w jego narracji. Mam nadzieję, że Dave napisze jeszcze więcej książek, bo właśnie tego brakuje na polskim rynku czytelniczym.

IMG_5553_Original (1).jpg
Wiktoria
Wiktoria
2 lat temu

Tytuł powinien brzmieć 'To jest bardzo zajebista książka'.

P.S Dave umówisz się ze mną?

CF5D1D47-EDDF-4042-9B3E-B5199A0BA063.jpeg
Emi
Emi
2 lat temu

Książka rewelacja, czyta się ją jedynym tchem, polecam wszystkim

Paulina
Paulina
2 lat temu

Tego to ja sie nie spodziewalam. Myslalam, ze bedzie lekko i przyjemnie, moze troche takie powielenie tresci z yt w formie pisanej, natomiast te ciezsze opowiesci, np. zwiazane z dziecinstwem Dawida... Nie spodziewalam sie tego.
Ksiazka wysokiej jakosci pod kazdym wzgledem: oczywiscie tresc, jezyk, ale tez grafika.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona, w jaki sposob calosc zostala stworzona.
Mam ochote podetknac tę ksiazke mamie czy babci, ale wiem, ze nie zrozumiałyby absurdow polskich zachowan ani ironii, z jaka Dawid o nich opowiada. A szkoda 😄
Sama jestem z mlodszego pokolenia, ktore nie podaza slepo za religia czy tradycja, "bo tak", wiec ubawilam sie bardzo. Starsi raczej tego nie zrozumieja, bo, tak jak Dawid zauwazyl, nie maja swiadomosci, ze "normalne" w kazdym kraju oznacza cos innego. Polska nie jest zadnym wyznacznikiem zycia 🙂

94
0
Dołącz do dyskusji!x